Jogurt domowej roboty

Jogurt domowej roboty
badanie wzroku bydgoszcz

Bardzo wielu z nas często podczas śniadania sięga po jogurt. Słusznie, gdyż jest to jedna z lepszych śniadaniowych opcji – zdrowa a przy tym pożywna.

Jednak jogurty, które możemy kupić w sklepie nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Często pełne są konserwantów, ulepszaczy smaku i sztucznych składników.

Dlatego też może warto jest w ramach śniadaniowego posiłku jogurt w zdrowszej wersji przygotować samodzielnie? Za bazę posłuży ci czysty jogurt naturalny – resztę skomponujesz wedle własnych upodobań smakowych. Dodawać możesz niemal wszystko – musli, suszone owoce, kawałki czekolady.

Najlepszym jednak pomysłem będzie dodanie świeżych, pokrojonych owoców. Owoce możesz lekko podusić i rozdrobnić, dzięki czemu sam jogurt naturalny uzyska owocowy smak i w konsystencji będzie bardziej zbliżony do tych, które można kupić w sklepie.

Latem do takiego jogurtu możesz dodać kilka rozkruszonych kostek lodu – będzie to świetne orzeźwienie w ciepłe dni. Możesz dosypać też kawałki czekolady lub płatki kukurydziane.

www.donmiko.it