Przygotowanie roweru do sezonu

Przygotowanie roweru do sezonu
obozy kitesurfingowe chałupy

Wiosna to czas, który uwielbiają rowerzyści. W końcu po zimie można wyciągnąć z piwnicy rower i wyruszyć na wycieczkę rowerową. Trzeba jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem sezonu rowerowego należy przeprowadzić dokładną kontrolę stanu technicznego roweru. Przegląd często wykonują sklepy rowerowe prowadzące także serwis, ale można go także przeprowadzić samemu.

Jak powinien wyglądać? Na początek trzeba wyczyścić rower i usunąć z niego brud. Ważne jest, aby nie dokonywać tego pod ciśnieniem wody, a zrobić to za pomocą szmatki lub szczotki. Dokładnie przetrzyj lampki i odblaski. Pokręć kierownicą we wszystkie strony i oceń czy nie ma luzów.

Jeśli są, należy dokręcić kierownicę. Następnie koniecznie sprawdź hamulce poprzez zaciśnięcie rąk na dźwigniach. Jeśli uda Ci się dociągnąć je do końca, oznaczało to będzie, że są niesprawne. Rozpędzenie się i próba zahamowania w wyznaczonym miejscu to również dobry test.

Nie należy zapomnieć o sprawdzeniu kół. Mogą być zniszczone lub może okazać się, że trzeba uzupełnić ciśnienie w ogumieniu. Przyda się także smar do roweru, którym nasmarujesz łańcuch. Tak przeprowadzona kontrola zapewni Ci bezpieczeństwo i komfort jazdy w nadchodzącym sezonie.

www.klubdutkiewicza.pl