Aktywność na świeżym powietrzu

Rehabilitacja w USI-MED Poznań

Odchudzanie wiąże się nieoderwalnie z aktywnością fizyczną. W szczególności na uwagę zasługują wszelkiego rodzaju sporty, które można uprawiać na świeżym powietrzu. Do takiej aktywności należą jazda na rowerze, rolkach, hulajnodze, bieganie, czy marsz. Świeże powietrze wpływa pozytywnie na cały organizm.

Przede wszystkim aktywność fizyczna na dworze relaksuje, daje także możliwość dotlenienia mózgu, wzmacnia kondycję, zwiększa odporność poprawia samopoczucie, a także bardzo korzystnie wpływa na samoocenę. Szczególną zaletą ruchu na świeżym powietrzu jest dotlenianie organizmu, które ma wpływ na pracę serca i mózgu. Niedotlenienie wiąże się natomiast z przykrymi konsekwencjami takimi jak wyczerpanie psychiczne , zmęczenie, czy problemy z koncentracją. Wykazanie inicjatywy podjęcia działania w zakresie ruchu, jest pierwszym krokiem do sukcesu.

Warto ten sukces wzbogacić szeregiem innych pozytywnych bonusów dla organizmu, które może on otrzymać w zamian za zmianę miejsca uprawiania sportów – z dusznej hali na leśne drogi.

Post Author: Gerard