Basen czyli wypoczynek dla całej rodziny

Basen czyli wypoczynek dla całej rodziny

Wypoczynek z rodziną to prawdopodobnie najprzyjemniejszy możliwy rodzaj wypoczynku. Jeśli dodatkowo uda się go spędzić aktywnie i zbliżyć się do swoich dzieci, to jest to jego dodatkowy plus.

Basen wydaje się być w tym wypadku ciekawym rozwiązaniem. Basen kojarzy się głównie z pływaniem, które ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie.

Poza tym, że wyrabia mięśnie i zwiększa wydolność zarówno dzieci jak i dorosłych, to dodatkowo pomaga korygować skoliozę i inne skrzywienia kręgosłupa. Basen zalecany jest przez lekarzy szczególnie dzieciom, które mają jakiekolwiek wady postawy.

Oprócz samego pływania, istnieje również wiele ciekawych ćwiczeń w wodzie, które pozwolą skorygować problemy z kręgosłupem. Dla rodziców basen to także świetny sposób na to, aby schudnąć.

Godzina pływania pozwala spalić ponad 400 kilokalorii, a dzięki regularnym wizytom na basenie nasza sylwetka powinna się stać bardziej smukła i umięśniona. A przy okazji kto wie, może uda Wam się wychować kolejną Otylię Jędrzejczak albo Pawła Korzeniowskiego?.

www.medimedia.com.pl