Eger

www.hokej.podhale.pl ceny biletu lotniczego do usa

Zamek w Egerze na Węgrzech został zbudowany w trzynastym wieku. Został on przebudowany w szesnastym wieku na twierdzę obronną. W 1552 roku został najechany przez Turków i po 40 dniach oblężenia nie został zdobyty.

Dopiero w 1596 roku Turcy ponownie uderzyli i wtedy zdobyli zamek oraz miasto. W 1702 roku większą część zamku zburzyły wojska austriackie. W zamku są wystawy stałe, czasowe i prywatne oraz inne imprezy kulturalne.

Jest bardzo piękną budowlą, zobaczyć która zjeżdżają się turyści z całego świata. Miasto Eger słynie przede wszystkim ze swojego wina Egri Bikaver. Znane jest także z malowniczego otoczenia Gór Bukowych.

Jest to miejsce wyjątkowe. Warto zwiedzić tą okolicę, zamek i spróbować regionalnych win. Eger liczy zaledwie pół miliona mieszkańców, ale można tu spotkać prawie wszystkie smaki, zapachy, tradycje i barwy Węgier.

Ludność tutaj jest bardzo życzliwa, a klimat z jakiego słynie to miasto udziela się bardzo szybko i na długo pozostaje w pamięci. To doskonałe miejsce na wakacje, weekendowe wypasy i odpoczynek.

www.stablack.eu

Post Author: Gerard