Liczenie kalorii a zdrowie

https://www.formeds.com.pl/faq/109/Witamina-b1

Chcąc szybko schudnąć, często decydujemy się na radykalne zmiany sposobu odżywania. Jedną z takich zmian jest liczenie kalorii. Decydujemy się na ten krok, ponieważ myślimy, że dzięki temu przejmiemy kontrolę nad tym, co spożywamy i ile przyjmujemy kalorii w ciągu dnia.

I o ile w przypadku racjonalnego sprawdzania kaloryczności posiłków, pozostaje to pod naszą kontrolą, o tyle w przypadku, gdy kalorie liczymy obsesyjnie, może mieć to negatywny wpływ na nasze zdrowie. Liczenie kalorii w dużej mierze wiąże się z ich maksymalnym ograniczeniem. Często decydujemy się na diety 1000 kalorii, a następnie obsesyjnie liczymy wartość odżywczą wszystkich produktów, które spożywamy.

Z czasem jednak ta obsesja może doprowadzić do bardzo groźnej choroby – anoreksji. Aby tego uniknąć, w pierwszej kolejności należy ustalić racjonalny poziom przyjmowanych kalorii, np. 1600 w ciągu doby.

Kolejnym krokiem jest świadome zwracanie uwagi na kaloryczność przyjmowanych pokarmów, bez występowania notorycznego poczucia winy w przypadku nieznacznego przekroczenia dziennej dawki przyjmowanych kalorii.

http://thea.pl/produkty/nawilzenie-i-ochrona/hyabakud

Post Author: Gerard