Odchudzanie z miarą

medident.pl

Bardzo często osoby odchudzające się, które odżywiają się zdrowo, a przy tym regularnie ćwiczą, osoby, które podjęły wyzwanie by zmienić swoje życie, rozczarowują się, gdy po tygodniu- dwóch, wchodzą na wagę. Jej wskazówka ani drgnęła od poprzedniego ważenia.

Przychodzi krytyczny moment, brak dalszej mobilizacji i chęć rezygnacji z wyznaczonego celu. Nie ma nic bardziej mylnego podczas odchudzania, jak regularne ważenie się i wiara w ich wartości.

Waga pokazuję wartość kilogramów masy ciała. Jednak masa ta dotyczy wszystkich składników budujących organizm, w tym tłuszcz, wodę i mięśnie.

Podczas odchudzania, a przede wszystkim podczas regularnych ćwiczeń dochodzi do zastąpienia niechcianego tłuszczu, masą mięśniową. Jest ona znacznie cięższa od tłuszczu i pomimo zmniejszenia obwodu pasa, czy bioder, waga pozostaje ta sama.

Dla odchudzających się, prowadzących zdrowy tryb życia, sojusznikiem w działaniach powinna być miara. To ona pozwoli zmierzyć rzeczywiste efekty odchudzania, a przy tym nie wpędzi w kompleks wagi.

Post Author: Gerard