Zdrowe nawodnienie wodą i innymi napojami

Codzienne nawadnianie organizmu odpowiednią ilością płynów jest obowiązkowym wymogiem zdrowej diety. Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu: nawadnia go i nawilża.

Jest najlepszą formą nawodnienia, ponieważ nie zawiera kalorii, a przy tym gasi pragnienie i zapobiega odwodnieniu. Niestety bardzo duża rzesza społeczeństwa nie przekonała się jeszcze do tego napoju, między innymi ze względu na jego brak smaku.

Jest na to jednak wiele sposobów. By woda smakowała lepiej można połączyć ją z innymi zdrowymi składnikami takimi jak: sok z cytryny, liście świeżej mięty, czy pełnowartościowy miód.

Jedną z podstaw zdrowego odżywienia jest wypijanie przynajmniej dwóch litrów płynów dziennie. Należy jednak pamiętać, że w czasie odchudzania złym wyborem będą wszelkiego rodzaju słodkie napoje takie jak soki czy również gazowane oranżady i lemoniady.

Odchudzający się powinni wybierać bezkaloryczne płyny takie jak naturalna woda mineralna, herbaty ziołowe: miętę, rumianek, szałwię, koper włoski, czy melisę, które doskonale gaszą pragnienie, nawadniają organizm, a przy tym doskonale smakują.