Jak dbać o siebie w upały?

Jak dbać o siebie w upały?
https://www.horyzontybezgranic.pl/schodolazy-gasienicowe/stairmax/

Lato, czas pięknej pogody i wakacji, to okres oczekiwany przez wielu. Jednak, gdy już nastaną gorące miesiące, części z nas ciężko poradzić sobie z upałami. W jaki sposób wtedy zadbać o swój organizm? Przede wszystkim musimy pamiętać o dobrym nawodnieniu. O ile w pozostałej części roku powinniśmy wypijać 1,5-2 litrów wody w ciągu dnia, podczas upałów ilość ta wzrasta do trzech litrów.

W gorące dni dobrze sprawdza się chłodna herbata miętowa, która nie tylko nawadnia, ale działa też orzeźwiająco. Latem absolutnie nie możemy zapominać także o potrzebach naszej skóry. Rano weźmy zimny prysznic, a w ciągu dnia nawilżajmy ją balsamem lub kremem z filtrem UV. Tylko tak uchronimy ją przed zniszczeniami powodowanymi przez promienie słoneczne.

Aby zachować komfort przez cały dzień – pamiętajmy o antyperspirancie. Jako że w czasie upałów bardziej się pocimy, dobrze postawić na sprawdzony preparat. Jego miniaturową wersję wrzućmy do torebki. Dzięki temu będziemy czuć się pewnie obojętnie od wysokości temperatury.