Diagnostyka przez internet

Diagnostyka przez internet
pantomogram warszawa bielany Radiologia Poznań

Marzeniem lekarzy, przynajmniej części z nich, a także i części pacjentów jest fakt uzyskania diagnostyki chorobowej z wykorzystaniem internetu. Sprawa dotyczy przede wszystkim radiologów, ale nie tylko. Twórcy i propagatorzy tego projektu przekonują, że takowe nowoczesne rozwiązanie przydatne będzie zarówno małym ośrodkom leczniczym jak i wielkim szpitalom, a przede wszystkim pacjentom.

Lekarz na monitorze swojego komputera będzie mógł w przyszłości przejrzeć dokumentację medyczną danego pacjenta, a co za tym idzie i postawić diagnozę. Będzie miał także możliwość uzyskania konsultacji z innymi lekarzami także za pomocą drogi internetowej. Rozwiązanie bardzo przyszłościowe, którego zalążek możemy oglądać już w propozycjach informatycznych jednej z wielkich firm światowych, która wymyśliła i opracowała specjalny monitor dla radiologów umożliwiający analizę zdjęć rentgenowskich dostarczanych w postaci plików komputerowych.

Czy jest to rozwiązanie przyszłości? Możemy przypuszczać, że jedna z wielu propozycji, które pojawią się w naszym życiu i praktyce medycznej.

Sklep dla niepełnosprawnych