Interakcje kosmetyków ze słońcem

Interakcje kosmetyków ze słońcem

Lato to ulubiona pora roku wielu osób. To właśnie wtedy dzień jest najdłuższy, a duża ilość słońca dobrze wpływa na nasz nastrój. Podczas najcieplejszych miesięcy w roku musimy przykładać jednak szczególną uwagę do pielęgnacji naszej skóry.

Nie chodzi tu wyłącznie o jej odpowiednie nawilżanie. Warto też wiedzieć, w jaki sposób pozostałe używane przez nas na co dzień produkty do ciała wchodzą w interakcje z promieniami słonecznymi. Uważać powinniśmy w szczególności na perfumy, dezodoranty, wody kolońskie, mgiełki do ciała oraz inne perfumowane kosmetyki.

Jeśli zawierają one alkohol, kontakt ze słońcem może wywołać na naszej skórze trudne do usunięcia i nieestetyczne przebarwienia. Na promienie słoneczne nie reagują też dobrze kremy z retinolem oraz kwasami owocowymi. Jeśli używamy tego typu produktów najlepiej robić to na noc.

W przeciwnym razie na naszej skórze mogą wystąpić nawet reakcje zapalne. Bezpośrednio przed wyjściem na słońce zrezygnujmy również z robienia peelingu – podrażniona skóra jest bowiem mniej odporna na promieniowanie.

www.stefanhula.com