Jakie mieszkania są najczęściej budowane przez deweloperów?

Rynek mieszkaniowy cechuje się stosunkowo małą elastycznością. Od wielu lat można zaobserwować bardzo zbliżone trendy w budowie mieszkań. Ze względu na to, że na rynku działa wielu deweloperów, każdy z nich musi mieć atrakcyjną ofertę dla klienta. A warto pamiętać, że każdy klient ma odmienne preferencje odnośnie mieszkania. W jaki sposób zatem wybudować mieszkanie tak, aby szybko je sprzedać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Należy jednak pamiętać, że jedną z najistotniejszych kwestii przy wyborze mieszkania jest jego lokalizacja i cena. Wybór lokalizacji mieszkania zależy od takich czynników jak wiek, sytuacja materialna i zawodowa kupującego. Rodziny z dziećmi chętnie kupują mieszkania położone w pobliżu przedszkoli i szkół. Zazwyczaj wybierają mieszkania znajdujące się na obrzeżach miasta. Nieco innymi kryteriami kierują się single.

Dla nich bardzo istotne jest to, aby wszędzie mieć blisko. Z tego powodu często decydują się na mieszkania położone w centrum. Od kilku lat dużą popularnością cieszą się mieszkania dwupokojowe. Na takie właśnie decydują się najczęściej rodziny z dziećmi. Bardzo popularne są także kawalerki.

Na mieszkania trzypokojowe decyduje się mniejsza ilość kupujących. Od metrażu mieszkania uzależniona jest bowiem cena. Im większy metraż, tym wyższa cena. Trzeba jednak pamiętać i o tym, że cena zależy także od lokalizacji. Im bardziej atrakcyjne położenie mieszkania, tym więcej trzeba będzie za nie zapłacić.